Haberler

Kent Park'ın Can Suyu TBMM Başkanvekili Şentop'tan

422
18-10-2018

TBMM Başkanvekili Şentop Uşak’a gelerek akademik yıl açılışına katıldı. Kent Park’ta incelemelerde bulunan Şentop parka ağaç diktikten sonra, Başkan Cahan’ın atı Pehlivan’la tur attı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Mustafa Şentop, Uşak Üniversitesi’nin 2018-2019 Akademik Yılı açılış törenine katılmak üzere Uşak’a geldi.  Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene katılan TBMM Başkanvekili Şentop, ayrıca şehrin mega projesi Kent Park alanını ziyaret etti.

Katıldığı akademik yılı açılış töreninde konuşan Şentop Türkiye’nin 16 yıldır üniversite sayısında ciddi bir artış yaşadığını vurgulayarak 206 üniversitede toplam 7 buçuk milyon öğrencinin eğitim gördüğünü dile getirdi.  Türkiye’nin eğitim noktasında dünyada ilk 10’a dâhil ve Avrupa’da ise ikinci olduğunu kaydeden Mustafa Şentop, bu başarıyı gelişimin göstergesi olarak niteledi.

Ekonomik mücadelelerin politikalardaki değişimine değinen Mustafa Şentop, “Türkiye dünyanın birçok bölgesinde itibarını artırıyor. Kurulacak uluslararası düzende yeni roller üsteleneceğiz, hatta öncü olacağız. Önümüze koyduğumuz 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşmak için çok çalışmalıyız.” dedi.

Törene  Belediye Başkanı Nurullah Cahan,  Uşak Valisi Salim Demir,  AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş,  AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Uşak Cumhuriyet Başsavcısı Bünyamin Korkmaz, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

KENT PARK’TA AĞAÇ DİKİM PROJESİNE BİR FİDAN DA ŞENTOP’TAN

Öğle saatlerinde Uşak Valiliği’ni ziyaret eden Mustafa Şentop buradan Kent Park alanına geçti. Başkan Nurullah Cahan’ın tanıttığı, Uşak Belediyesi tarafından kente kazandırılan, doğanın ve tarihin korunduğu 110 bin metrekarelik dev projeye destek vererek  TBMM Başkanvekili Şentop da alana ağaç dikti. Uşak’a kazandırılan ve Başkan Nurullah Cahan’ın desteğiyle başlatılan “Kent Park’ta sizin de dikili bir ağacınız olsun” kampanyasına destek olan Şentop, diktiği ağaca ilk can suyunu bizzat kendisi verdi.

Alanda bir değerlendirmede bulunan ve sıkışmış şehir merkezlerini anımsatan Şentop, “Sokaklar dar, binalar düzensiz. Daha önceden çok planlı yapılmamış. Bu bakımdan Uşak merkezde bu şekilde nefes almaya imkân sağlayacak bir alan açılması çok önemli. Başarımızı beğeniyorum. Uşak için çok güzel bir değişim olacak İnşallah” diyerek Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a tebriklerini ve teşekkürlerini sundu.

BAŞKANVEKİLİ ŞENTOP PEHLİVANA BİNDİ

Ziyaretleri kapsamında Uşaklıların en uğrak noktalarından bir olan Uşak Belediyesi Atlı Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden TBMM Başkanvekili Mustafa Şentop, burada at bindi. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın gözbebeği  olan atı, Pehlivan’a binen Şentop, yürütülen sağlık hizmetleri hakkında bilgi aldı.

0.0
Son Düzenlemeler: 18 Ekim, 2018
İlgili İçerikler: Uşak'ın göz bebeği Kent Park'taki yerini aldı! MEGA PROJE KENT PARK'TA AĞAÇ DİKİM TÖRENİ DÜZENLENDİ Kent Park Projesi Kentsel Dönüşüm Projesi
Kent Park Projesi Kentsel Dönüşüm Projesi Dokuzsele Deresi Projesi 3. Sanayi Sitesi Projesi Dikilitaş Mahalle konağı Yeni Spor Salonu Projesi Stad Kavşağı Battı Çıktı Projesi Otogar Mevki Battı Çıktı Projesi Dörtyol Üst Geçit Projesi Fatih Mahallesi Pazar Yeri Projesi Bisiklet Yolu Projesi Hoşgeldin Bebek Projesi Uşak Halısı Projesi Cenazelerde Eren Projesi Beyaz Masa Projesi Cami ve İbadethane Temizliği Projesi Evde Bakım Hizmeti Projesi Halk Ekmek Satış Noktaları Projesi Huzurpark Mescit Projesi Çayzade Projesi Kuzey Çevre Yolu Projesi Karaağaç Mahalle Konağı Projesi Sanayi Caddesi Projesi Sel Sorunu Projesi Ulaşım Ücretlerinde İndirime Gittik Yeni Asfalt Şantiyesi Projesi Yüksek Gerilim Hattı Projesi Kayaağıl Jeotermal Apart Projesi Aybey Mahalle Konağı Projesi Hakkı Yağcı Caddesi Üst Geçit Projesi Kemalöz Mahallesi Pazar Yeri Projesi Çamaşır Yıkama Merkezi DENEME deneme2 selçuklu köprülü kavşağı Cuma Pazarı Kapalı Pazar Yeri yıldız tilbe