Haberler

MEGA PROJE KENT PARK'TA AĞAÇ DİKİM TÖRENİ DÜZENLENDİ

451
22-09-2018

MEGA PROJE KENT PARK’TA AĞAÇ DİKİM TÖRENİ DÜZENLENDİ-BAŞKAN CAHAN’DAN “KENTPARK’TA SİZİN DE DİKİLİ BİR AĞACINIZ OLSUN” ÇAĞRISI


Uşak’ın mega projesi Kent Park yeşillenmeye başladı. “Kentpark’ta sizin de dikili bir ağacınız olsun” sloganıyla başlayan etkinlikte Başkan Cahan tüm Uşak Halkını Kent Park alanına ağaç dikmeye davet etti.
Uşak, 2014 yılında hayal olarak görülen ancak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın girişimleriyle ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle hayat bulan Kent Park Projesi’ne kavuşuyor. Kamulaştırma, yıkım ve taşınma işlemleri gerçekleştirilen dev meydan şimdi yeşil bir hazineye dönüşüyor.

Tarihin ve doğanın Uşak halkına sunulacağı, şehrin yeni oksijen kaynağı Kent Park için geri sayım başladı.  110 bin metrekarelik alanda Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın katılımıyla ağaç dikim töreni gerçekleştirildi. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın, belediye başkan yardımcılarının, daire müdürlerinin ve AK Parti Belediye Meclisi üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen törende farklı türlerden ağaçlar toprakla buluşturuldu. Dikilen ilk ağacın can suyunuysa Başkan Nurullah Cahan bizzat verdi.

Törende vatandaşlara çağrıda bulunan Başkan Nurullah Cahan, alanda ağaçların hazır bulunduğunu kaydederek vatandaşları ücretsiz olarak bu ağaçları dikmeye davet etti.

57 bin Bitki Toprakla Buluşturuluyor

Yeni meydanın Uşaklıların paydaşlığında yükselmesini ve toplumsal bir bağa dönüşmesini istediklerini dile getiren Cahan, “Bu alanda daha önce kendi ömrünü tamamlayan binalar vardı. Bu binaları başka alanlara taşıdık. Artık daha modern yerlerde hizmet veriliyor. Ve burada ortaya çıkan alanın tamamını yeşil alan ve meydan haline getiriyoruz. Bugün ilk ağaçlarımız dikildi. Bütün hemşehrilerimizin Uşak kent meydanında, Kent Park’ta dikili bir ağacı olsun istiyoruz. Ağaçlarımız hazır. Kimsenin ağaç getirmesine ve ücret ödemesine gerek yok.” dedi. Kent Park’ın mimarı Başkan Nurullah Cahan, 57 bin bitkinin Kent Park alanında toprakla buluşturulacağını aktardı.

Yaklaşık iki ay önce peyzaj çalışmalarına başlanan Kent Park’ta, bir ay sonra yemyeşil, çocukların içerisinde koştuğu, Türkiye’ye örnek bir şelalesinin olduğu, tartan pistin ve oyun gruplarının yer aldığı bir meydanı halkın hizmetine açacaklarını söyledi.

Yeşil Uşak’a En Büyük Hizmet

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, on yaşına kadar yetişmiş ağaçların toprakla buluşturulduğunu dile getirerek şöyle devam etti:

“Yeşil Uşak için en büyük hizmet burası. Mevcut bitki örtüsü zaten korunmuştu. Şimdiyse bu ağaçların yanı sıra, hazır, yetişmiş ağaçlarımızın dikimlerini de gerçekleştiriyoruz ve bu sayede yıllarca beklememiz gerekmeyecek. Şimdiden şehrimize hayırlı olsun. Burada emeği geçen Belediye Meclisi üyelerimize, buradaki belediye personelimize çok teşekkür ediyorum. Birlikte çalışmanın bir sonucu.” dedi.

Proje yapım sürecinde zorluklarla karşılaşıldığını, bürokratik engellerin olduğunu ama yine de başarıldığını kaydederek birlikteliğin ve inancın önemine işaret etti.

Bugün başlayan ağaç dikim etkinliği çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla devam edecek. Vatandaşların da istedikleri zaman gidip ağaçlarını dikebilecekleri şekilde Kent Park ziyaretçilerini bekliyor.

0.0
Son Düzenlemeler: 22 Eyll, 2018
İlgili İçerikler: Uşak'ın göz bebeği Kent Park'taki yerini aldı! Kent Park'ın Can Suyu TBMM Başkanvekili Şentop'tan UŞAK'IN EN YEŞİL PROJESİ, YENİLENMENİN ANAHTARI OLDU ÖĞRETMENEVİ YENİ BİNASINA KAVUŞUYOR Evde Bakım Projesi Yeni Asfalt Şantiyesi Projesi Huzurpark Mescit Projesi Kemalöz Mahallesi Pazar Yeri Projesi Halil Kaya Gedik Bulvarı Üst Geçit Projesi Kayaağıl Jeotermal Apart Projesi Yüksek Gerilim Hattı Projesi
Kent Park Projesi Kentsel Dönüşüm Projesi Dokuzsele Deresi Projesi 3. Sanayi Sitesi Projesi Dikilitaş Mahalle konağı Yeni Spor Salonu Projesi Stad Kavşağı Battı Çıktı Projesi Otogar Mevki Battı Çıktı Projesi Dörtyol Üst Geçit Projesi Fatih Mahallesi Pazar Yeri Projesi Bisiklet Yolu Projesi Hoşgeldin Bebek Projesi Uşak Halısı Projesi Cenazelerde Eren Projesi Beyaz Masa Projesi Cami ve İbadethane Temizliği Projesi Evde Bakım Hizmeti Projesi Halk Ekmek Satış Noktaları Projesi Huzurpark Mescit Projesi Çayzade Projesi Kuzey Çevre Yolu Projesi Karaağaç Mahalle Konağı Projesi Sanayi Caddesi Projesi Sel Sorunu Projesi Ulaşım Ücretlerinde İndirime Gittik Yeni Asfalt Şantiyesi Projesi Yüksek Gerilim Hattı Projesi Kayaağıl Jeotermal Apart Projesi Aybey Mahalle Konağı Projesi Hakkı Yağcı Caddesi Üst Geçit Projesi Kemalöz Mahallesi Pazar Yeri Projesi Çamaşır Yıkama Merkezi DENEME deneme2 selçuklu köprülü kavşağı Cuma Pazarı Kapalı Pazar Yeri yıldız tilbe