Haberler

MİNİKLERLE SATRANÇ MASASINA OTURDUK

398
12-09-2018

BAŞKAN CAHAN MİNİKLERLE SATRANÇ MASASINA OTURDU

Uşak Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Uşak İl Temsilciliği’nin ortak organizasyonuyla "Sokakta Satranç Var" turnuvasının dördüncüsü  Uşak'ta yapılmaya başlandı.
Uşak bugünlerde ilginç, bir o kadar da dikkat çeken bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. İsmiyle müsemma, İsmetpaşa Caddesi'nde açılışı yapılan ve  önceki gün de Atapark'a  taşınan  satranç masalarındaki kıyasıya rekabet vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.  Uşak Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği, 8 Eylül'de başlayan ve 15 Eylül tarihinde sona erecek olan "Sokakta Satranç Var" etkinliğinin Atapark ayağını Başkan Cahan da ziyaret etti ve miniklerle satranç masasına oturdu.

Büyük dikkat ve zeka gerektiren satranca gençlerin yoğun ilgisinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Cahan, satranç masasına oturarak minik satranç ustasıyla kozlarını paylaştı.

BAŞKAN CAHAN’DAN SATRANÇ EVLERİ MÜJDESİ
Uşak Satranç İl Temsilciliği ile halka açık olan güzel bir projenin gerçekleştirildiğini dile getiren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Çarşı merkezimizde ve Atapark’ta, yaş şartı gözetmeksizin 7’den 77’ye insanlarımızla birlikte satranç masaları kurduk. Güzel bir farkındalık oluşturduk ve herkes masalarımıza misafir oldu. İnşAllah bunu çarşı merkezimizde ve mahalle konaklarımızda açacak olduğumuz satranç evleriyle daha üst noktaya taşımayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

HEDEF SATRANÇ ŞAMPİYONLARI ÇIKARTMAKGeleceğe daha bilinçli nesiller yetiştirmek istediklerini belirten Başkan Cahan, “Günümüzde teknoloji bağımlısı, bilgisayar ve tablet kullanımı fazla olan gençlerimizin bu tür etkinliklerle normal hayata entegre etmek istiyoruz. Satrançta belli bir seviyede olan, önemli bir potansiyele sahip şehrimizi, sağlayacağımız ortamla hem Türkiye’de hem de dünyada derece kazanan iller seviyesine ulaştırmak istiyoruz.” açıklamalarında bulundu.

OREL: “DÜŞÜNMEYİ VE SABRI AŞILIYOR”
Vatanını, milletini seven ve düşünen nesiller yetiştirmeyi amaçladıklarını kaydeden Türkiye Satranç Federasyonu Uşak İl Temsilcisi Yusuf Orel, Belediye Başkanı Nurullah Cahan tarafından verilen satranç merkezi müjdesine atıfta bulunarak başladığı konuşmasında destekler nedeniyle duydukları memnuniyeti paylaştı. Orel, satrancın düşünmeyi ve sabırlı olmayı öğrettiğini anımsatarak, “Bu etkinliğimiz Türkiye Satranç Federasyonu’nun bir projesi. 81 ilde eş zamanlı olarak yapılıyor. Dördüncü kez düzenlenen satranç etkinliğini Uşak’ta, Sayın Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’ın katkılarıyla ilk kez gerçekleştiriyoruz. 8 Eylül’de kent merkezimizde başladığımız etkinliğimizi Atapark’ta sürdük. Bugün Sayın Başkanımız kent merkezinde bize bir yer tahsis edilebileceğinden bahsettiler. Çok mutlu olduk. Çocuklarımızın sürekli turnuva yapabilecekleri bir alan yoktu. Ben çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Turnuvaya katılım sağlayan oyunculardan Ali İhsan Kartaloğlu, “Satrancı ben de çok seviyorum. İlkokulda satranca başladık ve satrançta böyle güzel imkanlar verildiği için Başkanımıza ve Satranç İl Temsilcimize çok teşekkür ediyorum. İnşAllah Türkiye ve dünyada da dereceler yaparız.” değerlendirmesinde bulundu.

Satranç oynamayı çok sevdiğini belirten turnuvanın miniklerinden Elif Su ise, ilkokuldan bu yana turnuvalara katıldığını paylaşarak turnuva için teşekkürler etti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
Kent Park Projesi Kentsel Dönüşüm Projesi Dokuzsele Deresi Projesi 3. Sanayi Sitesi Projesi Dikilitaş Mahalle konağı Yeni Spor Salonu Projesi Stad Kavşağı Battı Çıktı Projesi Otogar Mevki Battı Çıktı Projesi Dörtyol Üst Geçit Projesi Fatih Mahallesi Pazar Yeri Projesi Bisiklet Yolu Projesi Hoşgeldin Bebek Projesi Uşak Halısı Projesi Cenazelerde Eren Projesi Beyaz Masa Projesi Cami ve İbadethane Temizliği Projesi Evde Bakım Hizmeti Projesi Halk Ekmek Satış Noktaları Projesi Huzurpark Mescit Projesi Çayzade Projesi Kuzey Çevre Yolu Projesi Karaağaç Mahalle Konağı Projesi Sanayi Caddesi Projesi Sel Sorunu Projesi Ulaşım Ücretlerinde İndirime Gittik Yeni Asfalt Şantiyesi Projesi Yüksek Gerilim Hattı Projesi Kayaağıl Jeotermal Apart Projesi Aybey Mahalle Konağı Projesi Hakkı Yağcı Caddesi Üst Geçit Projesi Kemalöz Mahallesi Pazar Yeri Projesi Çamaşır Yıkama Merkezi DENEME deneme2 selçuklu köprülü kavşağı Cuma Pazarı Kapalı Pazar Yeri yıldız tilbe