Haberler

UŞAK'IN EN YEŞİL PROJESİ, YENİLENMENİN ANAHTARI OLDU ÖĞRETMENEVİ YENİ BİNASINA KAVUŞUYOR

478
2-10-2018

Kent Park kapsamında taşınacak yapılar arasında yer alan ve yeni binası Uşak Belediyesi tarafından yapılan öğretmenevinde sona yaklaşıldı. İnşa işlemlerinin tamamlanmasıyla Kent Park’a alan açılacak.

Uşak Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve şehrin merkezini yeşil bir hazineye çevirecek Kent Park Projesi’nde, taşınacak kurumlar arasında yer alan öğretmenevi yeni binasına kavuşuyor. Yapım çalışmalarına kısa süre önce başlanan modern tesiste son aşamaya gelindi. 5 yıldızlı bir otel konforunda olacak, 400 kişilik düğün salonunun, 60 kişilik lüks odaların, restoranın, aktivite salonlarının ve lokalin yer alacağı tesiste geri sayım başladı.

Yaklaşık 4 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip ve bin 500 metrekarelik bir bölüme oturan, her şeyin düşünüldüğü yeni öğretmenevini yerinde inceleyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bina yapımının kısa süre içerisinde tamamlanacağına vurgu yaptı.

HEDEF YIL BAŞI

Yapılan modern yapıyı şehir merkezine kazandırılan Kent Park’ın yansıması olarak nitelendiren Başkan Nurullah Cahan, “Orada ömrünü tamamlamış binaları yeni yerlerine taşımıştık. öğretmenevi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve 32 derslikli bir okulumuz kalmıştı. öğretmenevi binamız arkamızda ve İnşAllah yılbaşı gibi burayı hizmete açarak, eski yerini yıkacağız. Uşak’a yakışır, modern ve 5 yıldızlı otel konseptinde bir öğretmenevi yapıyoruz.” dedi.

KENT PARK YEŞİLE BÜRÜNÜYOR

İnşaatın yüzde 85’lik kısmının tamamlandığına işaret eden Cahan, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de öğretmenevinin yan kısmında yer aldığını kaydederek bölgenin kazanacağı canlılığı vurguladı. Başkan Cahan, kamu kurumlarının eskiyen binalarının modernize edilmesinin yanı sıra kent merkezindeki yoğunluğun da farklı bölgelere dağıtıldığını söyledi. Uşak’ın her noktasının ayrı bir değer kazandığını ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kent Park’ta yeşillendirme çalışmamız devam ediyor. Bir ay sonra yaklaşık 50 bin metrekarelik kısmı hizmete açacağız. İnşAllah yıl başından sonra da Milli Eğitim Müdürlüğümüzü, öğretmenevimizi ve Orhan Dengiz Lisemizi yeni yerlerine taşıdıktan sonra meydanın tamamını yeşil alana çevireceğiz.” açıklamalarında bulundu.

İnceleme esnasında Başkan Nurullah Cahan’a Uşak Belediye Meclisi üyeleri ile Uşak Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürleri eşlik etti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK'A 7500 METREKÜPLÜK YENİ SU DEPOSU Başkan Cahan'dan Yeni Bir Müjde Başkan Cahan, Uşak'taki 18. Bölge UMKE Eğitiminin Konuğu Oldu KAYBEDENSİZ OLİMPİYATIN KAZANANI MUTLULUK OLDU Başkan Cahan, Orhan Dengiz Lisesi'nin Yeni Binasını İnceledi Başkan Cahan, Milli Eğitim Müdürlüğü Yeni Hizmet Binasını İnceledi Yeni Hayvan Pazar Yeri Yeni Hal Binası Evde Bakım Projesi Yeni Öğretmenevi ve Milli Eğitim Müdürlüğü Binası
Kent Park Projesi Kentsel Dönüşüm Projesi Dokuzsele Deresi Projesi 3. Sanayi Sitesi Projesi Dikilitaş Mahalle konağı Yeni Spor Salonu Projesi Stad Kavşağı Battı Çıktı Projesi Otogar Mevki Battı Çıktı Projesi Dörtyol Üst Geçit Projesi Fatih Mahallesi Pazar Yeri Projesi Bisiklet Yolu Projesi Hoşgeldin Bebek Projesi Uşak Halısı Projesi Cenazelerde Eren Projesi Beyaz Masa Projesi Cami ve İbadethane Temizliği Projesi Evde Bakım Hizmeti Projesi Halk Ekmek Satış Noktaları Projesi Huzurpark Mescit Projesi Çayzade Projesi Kuzey Çevre Yolu Projesi Karaağaç Mahalle Konağı Projesi Sanayi Caddesi Projesi Sel Sorunu Projesi Ulaşım Ücretlerinde İndirime Gittik Yeni Asfalt Şantiyesi Projesi Yüksek Gerilim Hattı Projesi Kayaağıl Jeotermal Apart Projesi Aybey Mahalle Konağı Projesi Hakkı Yağcı Caddesi Üst Geçit Projesi Kemalöz Mahallesi Pazar Yeri Projesi Çamaşır Yıkama Merkezi DENEME deneme2 selçuklu köprülü kavşağı Cuma Pazarı Kapalı Pazar Yeri yıldız tilbe